Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesiące
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Elektrobim

Napęd do bram przesuwnych KSE800S

KSE800S to nasz najnowszy automat do bram przesuwnych o wadze do 800kg. Za pewne napędzanie układu odpowiedzialny jest 24V silnik prądu stałego o mocy 250W, zasilany przez transformator toroidalny, gwarantujący stabilne napięcie. Takie rozwiązanie zapewnia duże bezpieczeństwo, cichą pracę oraz dużą płynność działania zautomatyzowanej bramy. Warto wspomnieć, że we wnętrzu wytrzymałego, aluminiowego korpusu kryje się w pełni metalowa przekładnia. Zapewnia ona bezawaryjną pracę mechanizmu otwierania bram przesuwnej z prędkością nawet 18 metrów na minutę.

napęd do bram przesuwnych KSE800 metalowa przekładnia

Awaryjne zasilanie akumulatorowe

Poza klasycznym wysprzęgleniem napędu za pomocą klucza, KSE800S posiada wbudowany akumulator pozwalający wykonać do 50 cykli otwarcia i zamknięcia bramy. Ponadto sam napęd może współpracować z zasilaniem solarnym. Częstotliwość pracy napędu wynosi 20%, co pozwala na montaż zarówno na prywatnych posesjach jak i wjazdach na parkingi czy do instytucji o umiarkowanym ruchu. Ważnym elementem tego automatu do bram jest także czujnik Halla, za pomocą którego ustala się miejsce zatrzymania bramy przy jej otwarciu i zamknięciu. Eliminuje to konieczność montażu klasycznych ograniczników na bramie. Jeśli jednak ktoś jest przywiązany do takiego rozwiązania, napęd posiada możliwość podłączenia zewnętrznych wyłączników krańcowych.

Napęd do bram przesuwnych 24V akumulator

Cyfrowy sterownik z wyświetlaczem

Mózgiem całego napędu jest wielofunkcyjny sterownik z cyfrowym wyświetlaczem. Poza sygnalizacją pracy pomaga on przy jej programowaniu. Automat poza standardowym otwarciem całej bramy, posiada także tryb połowicznego otwarcia, tzw.: funkcja furtki. Dla jednego i drugiego sposobu można zastosować  regulowany czas autozamykania. Płyta wyposażona jest także w złącza sterujące, do których można podłączyć przyciski ręcznego sterowania, wideodomofony, jak i moduły WIFI czy GSM. Radioodbiornik pozwala na sterowanie napędem z odległości do 100m. Silnik wraz z płytą zabezpieczony jest odporną na wpływ warunków atmosferycznych pokrywą.

 

Zabezpieczenia:

 • Zabezpieczenia amperometryczne(przeciwzgnieceniowe): regulowana czułość napędu w przypadku napotkania na przeszkodę, po której napęd wstrzyma pracę dla otwierania bramy lub otworzy się w przypadku zamykania,
 • Zabezpieczenia optyczne w postaci fotokomórek. Po przecięciu wiązki podczerwieni automat wstrzyma zamykanie bramy,
 • Zabezpieczenie nadprądowe: bezpiecznik chroniący elektronikę na wypadek powstania zwarć,
 • Auto-blokowanie siłownika po zatrzymaniu: nie musisz stosować dodatkowych zamków na bramie w celu jej zabezpieczenia przed intruzami. Budowa przekładni automatu sprawia, że jest to kompletnie zbyteczne.

 

Możliwości rozbudowy napędu bramy:

 • Fotokomórki refleksyjne, w przypadku braku przewodów po drugiej stronie bramy,
 • Użytkownik może zastosować zewnętrzne przyciski sterowania ręcznego oraz moduły WIFI i GSM,
 • Po zastosowaniu dodatkowego odbiornika liczba obsługiwanych pilotów wzrasta do 100 (obsługa pilotów PS-01, PS-02, PS-03),

 

Automat do bram przesuwnych KSE800S – skład zestawu:

 • Napęd do bram przesuwnych KSE800S
  Kompletny, 24V automat bramowy wraz z podstawą montażową, śrubami oraz kluczami do rozblokowania. Napęd wyposażony w cyfrową płytę, metalową przekładnię, mocny silnik 250W oraz akumulatorowe zasilanie awaryjne.

napęd do bram przesuwnych KSE800S elektrobim

 • Dwa piloty zdalnego sterowania PS-05
  Nowy typ pilotów o zmiennym kodowaniu i ergonomicznym, solidnym wykonaniu. Sterowanie napędem nawet z 100m odległości.

 • Lampa sygnalizacyjna 
  Jasna lampa ostrzegawcza LED do sygnalizacji pracy automatyki.

 • Komplet fotokomórek z regulacją kąta
  Bariera podczerwieni zabezpieczająca przed fizycznym kontaktem z przeszkodą podczas zamykania bramy.

 

Specyfikacja

Atrybut Wartość
Parametry automatu
Napięcie wejściowe 230V 50Hz
Napięcie zasilania silnika 24V DC
Maksymalny ciężar bramy 800 [kg]
Materiał podstawowy Aluminium
Moc silnika 250 [W]
Prędkość liniowa otwierania 18m/min
Typ napędu Koło zębate
Wyjściowy moment siły >18 [Nm]
Waga  ~13 [kg]
Wyłączniki krańcowe Czujnik Halla
Temperatura pracy  -20~+60 C
Zasięg zdalnego sterowania do 100m
Kompatybilne piloty PS-05

Do pobrania