Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesiące
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 5905644490000
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Elektrobim

Automatyka do bram dwuskrzydłowych to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na swobodnym korzystaniu z bram wjazdowych. Zestaw ETM-02 cechuje niezwykła solidność wykonania, dzięki czemu napęd za każdym razem działa niezawodnie. Siłowniki charakteryzują się dużą mocą silników oraz wysoką prędkością wysuwu.

Kupując u nas automat do bramy dwuskrzydłowej, wybierasz sprzęt z najlepszą relacją jakości do ceny. Płacisz tylko za to, co potrzebne, oszczędzając na zbędnych dodatkach. Wzorowa jakość, sprawdzone materiały oraz szereg testów nad żywotnością i odpornością na zmienną pogodę – to podstawa zestawu ETM-02.

Wybierz ELEKTROBIM – postaw na jakość i nie przepłacaj!

„ETM-02” – automat do każdej bramy dwuskrzydłowej

Automat do bramy dwuskrzydłowej ETM-02 to doskonały wybór dla posiadaczy bram osadzonych na szerokich słupkach np. klinkierowych lub na wąskich słupkach, gdzie skrzydło jest słabo przewiewne. Zastosowane w tym systemie siłowniki są optymalnie dostosowane do obu wariantów. Ich budowa pozwala na otwarcie bramy do 90 stopni lub więcej, w zależności od specyfiki wjazdu. Natomiast mocny silnik zapewnia szybkie otwieranie bramy. Zakres pracy wyznaczany jest za pomocą wyłącznika przeciążeniowego, tzn. po dojechaniu do określonego punktu (odbojnika) centrala odłącza zasilanie.

Podstawową cechą, jaką powinna posiadać profesjonalna automatyka do bram dwuskrzydłowych, jest ich niezawodność. Sprzęt ma działać w rozmaitych warunkach atmosferycznych, dlatego mechanizm powinien być odpowiednio zabezpieczony. Oferowane przez ELEKTROBIM automaty do bram dwuskrzydłowych ETM-02 wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Tak obudowa, jak i mocowania zapewniają długotrwałe działanie siłowników, dzięki czemu nie musisz martwić się, że któregoś dnia nie dostaniesz się do domu.

Istotną funkcją, jaką posiada automat do bramy dwuskrzydłowej jest możliwość jej w rozblokowania kluczykiem przekładni, co jest bardzo przydatne podczas przerw w zasilaniu energią elektryczną. Dodatkowo zestaw można podłączyć do akumulatora, który zapewni płynne działanie w przypadku braku prądu.

Smukły kształt powoduje, że automaty do bram dwuskrzydłowych wpasowują się w każdy rodzaj bramy, nie szpecąc jej, a co za tym idzie, montaż tych siłowników jest bardzo prosty, dzięki dopasowanym mocowaniom znajdującym się w komplecie.

Automat do bramy dwuskrzydłowej – główne funkcje i zalety

Trwały i cichy

Solidne wykonanie siłownika do bram ETM-02 sprawia, że jego żywotność jest bardzo wysoka. Dają to między innymi odpowiednio dobrane komponenty oraz metalowe zębatki w przekładni. Silnik wysokiej mocy zapewnia pewny start nawet w niekorzystnych warunkach. Mimo swojej masywności siłownik działa bardzo cicho i szybko.

automat do bramy dwuskrzydłowej ETM-02

Samodzielny montaż napędu do bramy

Zestaw siłowników do bramy ETM-02 zamontujesz samodzielnie w jedno popołudnie. Warto nadmienić, że jeśli zrobisz wszystko zgodnie z instrukcją, nie potrzebujesz wizyty autoryzowanego montera, aby zachować gwarancję. Z pewnością proces ten ułatwią kalkulator punktów montażowych oraz filmy instruktażowe na YouTube. Nasz dział wsparcia technicznego służy pomocą, gdyby na etapie montażu pojawiły się jakieś dodatkowe pytania. Jednak jeśli nie czujesz się na siłach, aby zamontować automat do bramy dwuskrzydłowej samodzielnie, zapraszamy do skorzystania z usług naszych partnerów.

Brak prądu mi niestraszny

Opcja podłączenia centrali do alternatywnego źródła prądu daje możliwość zasilania siłowników z akumulatorów. Zasilania wystarczy na kilka cykli, a sterownik bram ETM po powrocie napięcia w sieci doładuje akumulatory. W ostateczności można wysprzęglić siłowniki za pomocą kluczyków i będzie można ręcznie otworzyć bramę.

Inteligentne sterowanie napędem

Centrala sterująca, w którą wyposażone są automaty do bram dwuskrzydłowych ETM-02, jest bardzo prosta w obsłudze. Zasilanie odbywa się przy pomocy transformatora toroidalnego podłączonego do sieci 230V. Dzięki transformatorowi w sekcji zasilania skoki napięć oraz przepięcia nie są zagrożeniem dla sterownika. Dzięki naszemu najnowszemu oprogramowaniu można dowolnie ustawić, jaki przycisk w pilocie odpowiada za konkretny tryb pracy.

automat do bramy dwuskrzydłowej sterowanie zestawem

Centrala ETM to między innymi:

 • Dwucyfrowy czerwony wyświetlacz LED, który pomaga w konfiguracji parametrów centrali
 • Możliwość podłączenia siłowników 24V
 • Miękki start i zwalnianie obrotów siłowników przed domknięciem
 • Funkcja automatycznego zamykania (regulowany czas do autozamknięcia)
 • Współpraca z wieloma typami bram, między innymi z zamykanymi „na zakładkę”
 • Funkcja obsługi tylko jednego siłownika (np. do otwierania furtek lub tylko jednego skrzydła bramy)
 • Sygnalizacja stanu pracy urządzenia diodami LED
 • Cyfrowe wejścia do podłączenia akcesoriów np. wideodomofonu
 • Ręczne sterowanie pracą z przycisków na skrzynce
 • Hermetyczna skrzynka chroniąca elektronikę

Zabezpieczenia:

 • Amperometryczne: przeciw-przeciążeniowy układ z programowalną płynnie czułością (2 kanały).
 • Sygnalizacyjne: wyjście na lampę ostrzegawczą 24V VAC, aktywuje się podczas pracy automatu.
 • Optyczne: wejście alarmowe zatrzymujące automat, możliwość aktywacji za pomocą fotokomórek, przycisków, czujników.
 • Czasowe: odliczanie czasu działania siłowników od momentu „miękkiego startu” i „miękkiego stopu”.
 • Termiczne: praca zostaje przerwana po przekroczeniu limitu niebezpiecznej temperatury.
 • Bateryjne: możliwość podłączenia akumulatora awaryjnego, który wystarczy na kilkanaście cyklów.

Dobieranie napędu do bramy

jaki napęd do bramy skrzydłowej

Przykładowy montaż siłownika do bramy ETM-02

Skład zestawu:

 • 2 sztuki siłownika ETM-02 o wysuwie 400mm przeznaczonego do bram o klinkierowych lub metalowych słupkach. Cicha oraz stabilna praca nawet w wymagających warunkach. Elegancki kształt oraz wykonanie z najlepszych materiałów. Odporny na warunki atmosferyczne. Rozblokowywany za pomocą kluczyka. Metalowe zębatki w przekładni.

automat do bramy dwuskrzydłowej siłowniki

 • Cyfrowa centrala ETM do sterowania zestawem. Cyfrowy wyświetlacz pomaga programować parametry pracy. Posiada szereg zabezpieczeń przeciw przepięciom i innym zagrożeniom. Do tego wyposażona w przydatne użytkownikowi funkcje jak miękki start/stop. Dzięki najnowszemu oprogramowaniu naszej produkcji, centrale można dowolnie konfigurować do współpracy z pilotem wg. własnych potrzeb.

automat do bramy dwuskrzydłowej centrala

 • Dwie sztuki 4-kanałowych pilotów do sterowania centralą. To małe urządzenie skrywa w sobie ogromny potencjał. Cztery kanały pozwalają na wgranie dodatkowych urządzeń naszej marki, jeśli oczywiście nie są już zarezerwowane dla któregoś z automatów. Przykładowo, jeśli do zestawu przypiszemy 2 przyciski, to pozostałymi możemy obsługiwać bramę garażową.

 • Bariera optyczna to dodatkowe zabezpieczenie po wyłączniku przeciążeniowy. Dzięki niej praca automatu zostanie wstrzymana, jeśli podczas zamykania bramy coś przerwie wiązkę podczerwieni np. samochód. Dodatkową autem tego urządzenia jest regulowana płytka, która pomoże ustawić dogodnie kierunek promienia podczerwieni w zakresie do 90°. Zasięg działania fotokomórek to 12 m.

 • Sygnalizator świetlny LED

  Lampa ostrzegawcza LED informuje postronne osoby o tym, że napęd bramy dwuskrzydłowej pracuje. 

   
 • Dedykowane mocowania wraz ze śrubami do montażu zapewniają swobodę montażu siłowników. Wiemy, że każda brama jest inna, stąd dzięki tym uchwytom dowolnie skonfigurujemy siłowniki na każdej bramie. Do mocowań dołączone są kluczyki do awaryjnego rozblokowywania w przypadku zaniku prądu, odbój do zatrzymywania skrzydeł bramy oraz tulejki mocujące.

Specyfikacja

Atrybut Wartość

Parametry siłownika

Długość całkowita w stanie złożenia 825 [mm]
Wysuw ramienia  400 [mm]
Moc silnika   24VDC 60[W]
Prędkość wysuwu 24  [mm/s]
Prędkość obrotowa  300 [obr./min]
Waga  ~4.5 [kg]
Max. długość otwieranego skrzydła 3.5 [m]
Max. waga  otwieranego skrzydła 350 [kg]
Klasa szczelności IP55

Parametry centrali

Napięcie zasilające 230V AC
Napięcie siłowników 24V DC
Pobór mocy 140 [W]
Częstotliwość odbiornika 433.92 [MHz]
Max. zasięg sterowania 100 [m]
Wymiary  260x185x90 [mm]
Temperatura pracy  -25~+65 C
Klasa szczelności IP55
Ochrona  Termiczna/ amperometryczna/ czasowa