Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesiące
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 5905644490086
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Elektrobim

ETM-01 Fortis to zestaw automatyki do samodzielnego montażu przeznaczony do bram uchylnych, których skrzydła ważą maksymalnie 300kg i mają szerokość nie większą niż 2,5m. Siłowniki do bramy Fortis mogą być zamontowane na słupkach o przekroju od 8 do 16cm. Napęd ten bez wątpienia sprawdzi się na bramach przewiewnych oraz pełnych. W każdej sytuacji podnosi komfort życia codziennego.

Dodatkowe piloty można zamówić TUTAJ

Kolejną zaletą, jaką może pochwalić się ten napęd bramy dwuskrzydłowej, jest brak konieczności montażu odbojnika na środku bramy. Ze względu na swój schludny oraz smukły charakter siłowniki idealnie będą pasowały do większości bram wjazdowych na posesje. Zyskujesz nie tylko praktyczne, ale również bardzo estetyczne rozwiązanie na lata komfortowego, wygodnego użytkowania.

Napęd do bram skrzydłowych zestaw do bramy

Główne funkcje i właściwości napędu ETM-01 Fortis:

Sprawdzona konstrukcja na lata pracy

Budowa ETM-01 Fortis bazuje na sprawdzonej od lat konstrukcji ETM-02. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, a także cennym wskazówkom od instalatorów i klientów, stworzyliśmy produkt prosty i odporny na polskie warunki pogodowe. Metalowa przekładnia gwarantuje długoletnią żywotność, a mocny silnik 60W odpowiada za pewny start nawet w mroźne, zimowe poranki. Warto również wspomnieć o cichym i szybkim otwieraniu bramy przy prędkości wysuwu tłoczyska 24mm/s, co zapewnia otwarcie jej w czasie od 12 do 15 sekund*.

Napęd do bram skrzydłowych metalowa przekładnia

Prosty i szybki montaż w jedno popołudnie

Napęd do bram skrzydłowych ETM-01 Fortis możesz zamontować samodzielnie i nie potrzebujesz wizyty autoryzowanego montera, aby zachować gwarancję. Wystarczy, że skrupulatnie przeczytasz instrukcję, wspomożesz się filmami instruktażowymi, a punkty montażowe wyliczy za Ciebie nasz kalkulator. Jeśli będziesz miał jakieś pytania, nasi technicy chętnie na nie odpowiedzą. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach lub jesteś zabiegany skontaktuj się z naszmi partnerami, a oni przeprowadzą fachowy montaż na Twojej bramie.

Brak prądu to nie przeszkoda

Jeżeli w Twojej okolicy często nie ma prądu lub obawiasz się niespodziewanej sytuacji czasowego utraty zasilania energią elektryczną, warto rozważyć wyposażenie zestawu w akumulatory awaryjnego zasilania, które uniezależnię napęd do bramy dwuskrzydłowej od prądu w sieci. To rozwiązanie pozwoli na wykonanie nawet kilkunastu cykli otwarcia i zamknięcia bramy. Ponadto siłowniki bramowe ETM-01 Fortis wyposażone są w opcję wysprzęglania przekładni, co pozwala na otwarcie bramy bez konieczności wypinania siłownika z uchwytów. Jest to niezwykle pomocna funkcja przy braku akumulatorów oraz podczas instalacji napędu.

Inteligentne sterowanie napędem

Nie bój się o skomplikowane programowanie i problemy z jego dostosowaniem. Każdy parametr jest precyzyjnie opisany w instrukcji i pokazany w filmach. Sama obsługa centrali jest intuicyjna i pozwala dostosować napęd do bramy dwuskrzydłowej do Twoich potrzeb oraz specyfiki bramy. Centrala ETM-DG2 to przede wszystkim:

 • dwucyfrowy czerwony wyświetlacz LED, który pomaga w konfiguracji wszystkich jej parametrów;
 • miękki start i zatrzymanie, a co za tym idzie – wysoka kultura pracy;
 • funkcja automatycznego zamykania po ustalonym czasie od otwarcia skrzydeł;
 • współpraca z wieloma typami bram, między innymi z tymi zamykanymi „na zakładkę”;
 • funkcja furtki – obsługi tylko jednego siłownika (np. do otwierania furtek lub tylko jednego skrzydła bramy);
 • sygnalizacja stanu pracy urządzenia diodami LED;
 • możliwość sterowania z telefonu, wideodomofonu, przycisku itp.;
 • ręczne sterowanie pracą za pomocą sensorów na obudowie centrali;
 • hermetyczna skrzynka chroniąca elektronikę, dzięki czemu napęd do bramy dwuskrzydłowej działa bezawaryjnie.

Zabezpieczenia:

automat do bramy dwuskrzydłowej sterowanie zestawem

 • Amperometryczne: przeciwprzeciążeniowy układ z programowalną płynnie czułością (2 kanały);
 • Sygnalizacyjne: wyjście na lampę ostrzegawczą 24V VAC, która automatycznie aktywuje się podczas pracy automatu;
 • Optyczne: wejście alarmowe zatrzymujące automat, możliwość aktywacji za pomocą fotokomórek, przycisków, czujników;
 • Czasowe: odliczanie czasu działania siłowników od momentu „miękkiego startu” i „miękkiego stopu”;
 • Termiczne: praca zostaje przerwana po przekroczeniu progu niebezpiecznej temperatury;
 • Bateryjne: możliwość podłączenia akumulatora awaryjnego, który wystarczy na kilkanaście cyklów.

Dzięki zastosowaniu powyższych zabezpieczeń znacznie zwiększa się poziom bezawaryjności napędu. Jest on przygotowany na wszystkie potencjalnie niebezpieczne sytuacje, jakie mogą wystąpić podczas codziennego użytkowania bramy.

Dobieranie napędu do bramy

Jak zamontować napęd do bram skrzydłowych ETM-01 Fortis

Dwa siłowniki do bramy Elektrobim ETM-01 Fortis

Wytrzymała, metalowa przekładnia gwarantuje cichą i stabilną pracę przez wiele lat użytkowania naszego automatu. Sama konstrukcja siłowników jest odpowiednio przystosowana do niezawodnej pracy zarówno w gorące, letnie dni, jak i zimowe noce. Siłowniki można w prosty sposób wysprzęglić i otworzyć bramę przy braku zasilania z sieci.

napęd do bram skrzydłowych siłowniki

Centrala sterująca do napędu bramy ETM-DG2

Jest to prosta w konfiguracji centrala pozwalająca użytkownikowi na dostosowanie pracy napędu do własnej bramy. Programowanie jest intuicyjnej i wykonuje się je za pomocą cyfrowego wyświetlacza. Za bezpieczeństwo instalacji odpowiada szereg zabezpieczeń w postaci rezystorów dla złącz siłownikowych, bezpieczników, jak i wyłączniki przeciążeniowe oraz czasowe. Dzięki naszemu najnowszemu oprogramowaniu, centrale można dowolnie konfigurować w zakresie współpracy z pilotem według własnych potrzeb.

automat do bramy dwuskrzydłowej centrala

Dwa piloty czterokanałowe do sterowania automatyczną bramą

Możesz wykorzystać przyciski do uruchamiania różnych funkcji w napędzie, np. otwierania z autozamykaniem, otwierania furtki czy włączania za ich pomocą oświetlenia lub uruchamiania napędu bramy garażowej.

Fotokomórki z funkcją regulacji kierunku

Fotokomórki są ważnym zabezpieczeniem w systemie automatycznego zamykania bramy. Wstrzymują one pracę napędu, jeśli coś przerwie wiązkę podczerwieni i chronią przed fizycznym kontaktem skrzydeł z samochodem czy przypadkową osobą. Ważnym autem tego urządzenia jest regulowana płytka, która pomoże ustawić dogodnie kierunek promienia podczerwieni w zakresie do 90°. Zasięg działania fotokomórek to 12 m.

Sygnalizator świetlny LED

Lampa ostrzegawcza LED informuje postronne osoby o tym, że napęd bramy dwuskrzydłowej pracuje.   

Komplet akcesoriów do montażu napędu bramy ETM-01 Fortis

Nie musisz obawiać się, że trudno samodzielnie zamontować nasz napęd do bramy dwuskrzydłowej. Odpowiednio zaprojektowane uchwyty wraz ze śrubami do montażu zapewniają swobodę instalacji siłowników. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy doskonale, że każda brama jest inna. Ale te uchwyty pozwolą na dowolnie dopasowanie siłowników na większości ich typów . Standardowe kątowniki dołączone do zestawu przeznaczone są na słupki o minimalnej szerokości 10 cm. Jeśli potrzebujesz kątowników na węższe słupki – prosimy o kontakt w celu rozwiązania tego niewygodnego problemu. Do zestawu instalacyjnego dołączone są kluczyki służące do awaryjnego rozblokowywania siłowników w przypadku zaniku prądu, a także odbój do zatrzymywania skrzydeł bramy oraz tulejki mocujące.

napęd do bram skrzydłowych uchwyty montażowe

Specyfikacja

Atrybut Wartość
Wymiary siłownika
Długość całkowita w stanie złożenia 760 [mm]
Rozstaw otworów montażowych w stanie złożenia 725 [mm]
Wysuw ramienia   300 [mm]
Moc silnika   24VDC 60[W]
Prędkość wysuwu 24  [mm/s]
Prędkość obrotowa  300 [obr./min]
Waga ~4 [kg]
Max. długość otwieranego skrzydła 2.5 [m]
Max. waga  otwieranego skrzydła 300 [kg]
Klasa szczelności IP55
Parametry centrali
Napięcie zasilające 230V AC
Napięcie siłowników 24V DC
Pobór mocy 140 [W]
Częstotliwość odbiornika 433.92 [MHz]
Max. zasięg sterowania 100 [m]
Wymiary  260x185x90 [mm]
Temperatura pracy  -25~+65 C
Klasa szczelności IP55
Ochrona  Termiczna/ amperometryczna/ czasowa