Menu Zamknij

Jak dobrać napęd do bramy skrzydłowej

Przed podjęciem decyzji o wyborze napędu do bramy skrzydłowej musimy przede wszystkim zapoznać się z parametrami charakteryzującymi naszą bramę. Automatyka do bram skrzydłowych to temat bardzo rozległy. Wybór zależy nie tylko od zasobności naszej kieszeni ale także od oczekiwań jakie będziemy mieli po automatyzacji bramy. Na pewno zależeć nam będzie aby napęd nie sprawiał nam kłopotu i funkcjonował prawidłowo przez wiele lat. Aby tak było musimy odpowidziać na parę pytań przed jego zakupem i instalacją. 

Podstawowymi parametrami bramy określającymi dobór automatyki są długość, wysokość oraz waga skrzydła. Na wybór napędu będzie miała wpływ także struktura skrzydła. Inaczej pracuje brama wykonana tylko z cienkich poprzeczek z profila metalowego a inaczej gdy jej połać stanowi pełna powierzchnia wykonana z blachy czy innego materiału na przykład gęsto umieszczonych sztachet drewnianych. Z technicznego punku widzenia znaczenie ma także konstrukcja słupka do którego zakotwiczone przy pomocy zawiasów. Inny napęd będzie dedykowany do słupków wąskich, metalowych a inny do szerokich słupków murowanych, klinkierowych lub z innego materiału.

Siłowniki do napędów bram skrzydłowych charakteryzują się zwykle kilkoma parametrami. Podstawowe z nich to długość i waga skrzydła które mogą bezpiecznie obsłużyć. Pamietać należy, że parametr „waga skrzydła” zminiejsza się wraz ze wzrostem jego długości. Jeśli na przykład w parametrach siłownika czytamy, że skrzydło o długości 4 metry może mieć masę max. 250 kg to skrzydło o masie 500 kg może być długie na maksymalnie 2.5 metra.

Kolejnym istotnym parametrem jest skok tłoka siłownika. Należy wziąć go pod uwagę zwłaszcza jeśli będziemy instalować go na słupku o szerokości większej niż 15 centymetrów lub zależy nam na otwieraniu skrzydła powyżej 100 stopni. Dla bardzo szerokich słupków zalecane są siłowniki łamane, nie nadają się one jednak do ciężkich bram.

Zasilanie siłowników oraz bezpieczeństwo użytkowania zapewnia nam centrala sterująca. Wyposażenie centrali w zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe, przeciwzgnieceniowe i zabepieczające osoby i przedmioty znajdujące się w zasięgu pracy automatyki to dzisiaj już standard. Tak samo jak obsługa tylko jednego skrzydła gdy wyjeżdżamy rowerem lub wychodzimy pieszo czy autozamykanie bramy kilka sekund po naszym wyjeżdzie z posesji.

Aby zakup automatyki do bramy był zakupem trafnym polecamy kontakt z naszą firmą, gdzie pomożemy przy doborze sprzętu a takż możemy go zamontować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop